Врапчиште

облачно

20°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:14

Се осеќа19 °

Притисок1016 hPa

Влажност73%

УВ индекс0

Облачност82%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер305

Временска прогноза за Врапчиште во наредните 7 дена

Нед 20 27° /16° чисто небо 8
Пон 21 30° /18° слаб дожд 92
Вто 22 32° /19° чисто небо 1
Сре 23 34° /21° чисто небо 1
Чет 24 35° /23° слаб дожд 0
Пет 25 35° /21° слаб дожд 0
Саб 26 35° /22° чисто небо 3