Врапчиште

слаб дожд

28°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:15

Се осеќа28 °

Притисок1017 hPa

Влажност53%

УВ индекс4

Облачност45%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер84

Временска прогноза за Врапчиште во наредните 7 дена

Саб 02 30° /20° умерен дожд 2
Нед 03 29° /19° слаб дожд 28
Пон 04 29° /20° слаб дожд 19
Вто 05 30° /20° слаб дожд 0
Сре 06 30° /19° слаб дожд 4
Чет 07 29° /18° умерен дожд 37
Пет 08 23° /17° слаб дожд 68