Вратница

облачно

28°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:15

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност45%

УВ индекс3

Облачност62%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер74

Временска прогноза за Вратница во наредните 7 дена

Саб 02 31° /18° умерен дожд 6
Нед 03 29° /18° слаб дожд 10
Пон 04 29° /19° слаб дожд 8
Вто 05 31° /19° слаб дожд 1
Сре 06 30° /18° слаб дожд 4
Чет 07 29° /18° слаб дожд 27
Пет 08 22° /16° слаб дожд 78