Вратница

чисто небо

17°

Изгрејсонце06:27

Зајдисонце18:26

Се осеќа15 °

Притисок1019 hPa

Влажност37%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер253

Временска прогноза за Вратница во наредните 7 дена

Пон 27 30° /16° облачно 39
Вто 28 23° /14° слаб дожд 24
Сре 29 18° /13° слаб дожд 98
Чет 30 14° /12° умерен дожд 100
Пет 01 17° /10° облачно 100
Саб 02 18° /8° мала облачност 24
Нед 03 21° /9° чисто небо 0