Вруток

облачно

11°

Изгрејсонце05:24

Зајдисонце19:41

Се осеќа10 °

Притисок1020 hPa

Влажност83%

УВ индекс1

Облачност88%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер53

Временска прогноза за Вруток во наредните 7 дена

Нед 09 20° /7° чисто небо 2
Пон 10 22° /10° облачно 26
Вто 11 22° /12° слаб дожд 55
Сре 12 20° /9° слаб дожд 10
Чет 13 16° /9° слаб дожд 77
Пет 14 17° /8° слаб дожд 55
Саб 15 22° /10° облачно 71