Вруток

чисто небо

26°

Изгрејсонце05:25

Зајдисонце20:00

Се осеќа26 °

Притисок1017 hPa

Влажност34%

УВ индекс3

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер288

Временска прогноза за Вруток во наредните 7 дена

Сре 28 36° /22° чисто небо 1
Чет 29 37° /23° чисто небо 0
Пет 30 37° /23° чисто небо 0
Саб 31 37° /22° чисто небо 0
Нед 01 37° /21° чисто небо 0
Пон 02 34° /18° чисто небо 0
Вто 03 32° /15° чисто небо 0