Зајас

мала облачност

28°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:14

Се осеќа28 °

Притисок1016 hPa

Влажност46%

УВ индекс4

Облачност20%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер57

Временска прогноза за Зајас во наредните 7 дена

Саб 02 30° /18° слаб дожд 1
Нед 03 28° /17° слаб дожд 32
Пон 04 30° /19° слаб дожд 11
Вто 05 30° /18° слаб дожд 0
Сре 06 30° /17° чисто небо 3
Чет 07 28° /17° умерен дожд 21
Пет 08 24° /16° умерен дожд 40