Зајас

облачно

10°

Изгрејсонце05:24

Зајдисонце19:41

Се осеќа8 °

Притисок1021 hPa

Влажност83%

УВ индекс1

Облачност68%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер21

Временска прогноза за Зајас во наредните 7 дена

Нед 09 20° /6° чисто небо 5
Пон 10 22° /9° облачно 59
Вто 11 22° /10° слаб дожд 63
Сре 12 20° /8° слаб дожд 21
Чет 13 15° /8° слаб дожд 53
Пет 14 17° /7° слаб дожд 33
Саб 15 23° /9° облачно 73