Зелениково

чисто небо

Изгрејсонце05:59

Зајдисонце19:09

Се осеќа7 °

Притисок1026 hPa

Влажност60%

УВ индекс2

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер117

Временска прогноза за Зелениково во наредните 7 дена

Пон 12 20° /7° облачно 60
Вто 13 17° /10° умерен дожд 99
Сре 14 12° /7° слаб дожд 100
Чет 15 12° /6° облачно 92
Пет 16 14° /4° облачно 83
Саб 17 11° /6° слаб дожд 100
Нед 18 12° /9° умерен дожд 100