Зелениково

мала облачност

16°

Изгрејсонце05:06

Зајдисонце19:54

Се осеќа15 °

Притисок1011 hPa

Влажност90%

УВ индекс3

Облачност19%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер338

Временска прогноза за Зелениково во наредните 7 дена

Вто 24 30° /15° слаб дожд 19
Сре 25 32° /16° чисто небо 6
Чет 26 33° /19° слаб дожд 24
Пет 27 33° /19° слаб дожд 12
Саб 28 31° /17° слаб дожд 77
Нед 29 25° /15° умерен дожд 35
Пон 30 25° /12° облачно 26