Зелино

облачно

Изгрејсонце06:57

Зајдисонце17:42

Се осеќа8 °

Притисок1021 hPa

Влажност63%

УВ индекс0

Облачност58%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер117

Временска прогноза за Зелино во наредните 7 дена

Нед 24 14° /6° облачно 70
Пон 25 13° /4° чисто небо 1
Вто 26 12° /5° облачно 100
Сре 27 14° /5° облачно 83
Чет 28 13° /6° облачно 68
Пет 29 15° /7° облачно 90
Саб 30 16° /7° чисто небо 2