Зелино

мала облачност

15°

Изгрејсонце05:08

Зајдисонце19:56

Се осеќа15 °

Притисок1011 hPa

Влажност83%

УВ индекс2

Облачност20%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер284

Временска прогноза за Зелино во наредните 7 дена

Вто 24 29° /15° слаб дожд 8
Сре 25 30° /16° мала облачност 15
Чет 26 30° /19° слаб дожд 13
Пет 27 30° /18° умерен дожд 12
Саб 28 29° /17° слаб дожд 82
Нед 29 22° /14° умерен дожд 76
Пон 30 23° /11° слаб дожд 52