Житоше

чисто небо

21°

Изгрејсонце05:24

Зајдисонце19:57

Се осеќа19 °

Притисок1016 hPa

Влажност40%

УВ индекс3

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер289

Временска прогноза за Житоше во наредните 7 дена

Сре 28 39° /20° чисто небо 0
Чет 29 40° /20° чисто небо 0
Пет 30 40° /20° чисто небо 0
Саб 31 40° /19° чисто небо 0
Нед 01 40° /19° чисто небо 0
Пон 02 37° /18° чисто небо 0
Вто 03 33° /15° чисто небо 0