Злетово

облачно

11°

Изгрејсонце05:18

Зајдисонце19:36

Се осеќа10 °

Притисок1021 hPa

Влажност67%

УВ индекс2

Облачност27%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер26

Временска прогноза за Злетово во наредните 7 дена

Нед 09 20° /7° мала облачност 17
Пон 10 21° /9° чисто небо 0
Вто 11 22° /10° мала облачност 17
Сре 12 22° /11° слаб дожд 100
Чет 13 20° /10° слаб дожд 2
Пет 14 20° /9° слаб дожд 8
Саб 15 23° /11° мала облачност 18