Злетово

мала облачност

-5°

Изгрејсонце06:51

Зајдисонце16:33

Се осеќа-10 °

Притисок1028 hPa

Влажност76%

УВ индекс0

Облачност12%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер353

Временска прогноза за Злетово во наредните 7 дена

Пон 24 -1° /-6° чисто небо 10
Вто 25 -1° /-7° облачно 25
Сре 26 /-5° мала облачност 24
Чет 27 /-3° облачно 100
Пет 28 /0° чисто небо 7
Саб 29 /0° Дожд со снег 100
Нед 30 /-1° облачно 93