Зрновци

мала облачност

21°

Изгрејсонце04:54

Зајдисонце20:08

Се осеќа20 °

Притисок1014 hPa

Влажност64%

УВ индекс3

Облачност16%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер304

Временска прогноза за Зрновци во наредните 7 дена

Нед 20 27° /16° слаб дожд 12
Пон 21 32° /17° умерен дожд 28
Вто 22 34° /18° слаб дожд 4
Сре 23 36° /21° чисто небо 0
Чет 24 38° /23° слаб дожд 3
Пет 25 38° /22° чисто небо 1
Саб 26 37° /22° слаб дожд 0